بهینه سازی سرعت بارگذاری وب سایت برای وب سایت های پر بازدید و وب سایت هایی که در حال سئو هستند امری اساسی و بسیار مهم است . همچنین وب سایت هایی که ارتباط مستقیم با کاربران دارند نیز به سرعت ارتباط بیشتر نیازمند هستند .

بهینه سازی سرعت بارگذاری وب سایت به عوامل زیادی بستگی دارد که در اولین نگاه ، به مهمترین آن اشاره میکنیم ، سرور ، سرعت بارگذاری وب سایت به محل سرور ، جایگاه سرور ، منابع سرور و... بسیار بستگی دارد ، در نگاه دوم ، سرعت بارگذاری وب سایت به نوع کد نویسی ، نوع جای گذاری کدها و همچنین زبان برنامه نویسی وب سایت نیز بر می گردد . وب سایت هایی که بازدید در لحظه آن ها بیش از 30 نفر است به شدت با افت سرعت مواجه میشوند و این امری اجتناب ناپذیر است ، برای بهبود سرعت بارگذاری یا همان Load Time باید موارد زیادی بررسی و بازبینی شود ، گروه آرتیمان به پشتوانه دستان توانمد برنامه نویسان خود این امر را برای شما پشتیبانی ، و سرعت بارگذاری وب سایت شما را کاهش خواهد داد.

عوامل اصلی در بهینه سازی سرعت بارگذاری وب سایت :

  • اول باید بدانید سرعت بارگذاری وب سایت شما چقد است ، برای این منظور میتوانید از وب سایت هایی مانند : Gtmetrix.com استفاده نمایید.
  • دوم باید کد های خود و همچنین کدهای قالب وب سایت را بهینه سازی نمایید.
  • سوم باید موارد مربوط به سرور را چک و رفع نمایید ، اگر در ایران هستید و بیشتر مخاطبین شما ایرانی هستند سرور ایران را انتخاب کرده و بر اساس نیاز خود سرور مشخصی را پیکره بندی نمایید.
  • چهارم باید عوامل بیرونی و میزان ورودی کاربران و همچنین کاربران در لحظه خود را برآورد کرده و به میزان آن صفحات خود را سبک و سبک تر کنید.
  • پنجم باید از سیستم های کشینگ مناسب استفاده نمایید تا منابع سرور شما و همچنین بارگذاری وب سایت سریع و سریع تر شود.
  • و...

نمونه ای بهینه سازی سرعت بارگذاری وب سایت که توسط گروه آرتیمان صورت پذیرفته است :

قبل و بعد از بهینه سازی سرعت بارگذاری وب سایت gadgetnews.ir (رتبه الکسا ایران : 270)

2016-05-10_23-52-14

قبل از بهینه سازی سرعت بارگذاری وب سایت2016-05-10_23-53-14

بعد از بهینه سازی سرعت بارگذاری وب سایت