بهینه سازی وب سایت به چندین بخش تقسیم میگردد

  1. بهینه سازی محتوا وب سایت : بهینه سازی محتوای وب سایت شامل تصحیح کلمات کلیدی ، چیدمان ، جایگزاری ها ، نحوه نمایش و کلیه تصحیحات مربوط به محتوای وب سایت است ، در این نوع از بهینه سازی سعی خواهد شد تا کاربر هم از محتوای صحیح و کپی نشده استفاده کند و هم زمان بیشتری را صرف مطالعه دقیق محتوای وب سایت نماید ، هرچه کاربر محتوای وب سایت شما بیشتر و طی زمان بیشتری بخواند وب سایت شما در جایگاه بهتری قرار خواهد گرفت .
  2. بهینه سازی تصاویر وب سایت : بهینه سازی تصاویر وب سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، زیرا کاربران از وب سایت هایی که صرفا متن در آن ها وجود دارد بیزارند ، استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط با موضوع وب سایت نقش زیادی در ماندن کاربر در وب سایت شما دارد ، از تصاویر با کیفیت ، مرتبط و با مفهوم وب سایت استفاده نمایید و از همه مهم تر توضیحات و تیتر تصویر است که باید آن را کاملا صحیح و مناسب با تصویر بنویسید ، زیرا بسیاری از جستجو ها در گوگل از طریق تصاویر صورت میپذیرد.
  3. بهینه سازی سرعت وب سایت : بهینه سازی سرعت وب سایت به عوامل زیادی بستگی دارد و شما میبایست نکات زیادی را مورد بررسی قرار دهید ، از جمله این موارد میتوان به حذف پلاگین های اضافی ، تصحیح ارتباط پلاگین های متصل به وب سایت های دیگر ، انتخاب صحیح سرور مبدا ، استفاده از کدهای کوتاه و کم کردن حجم تصاویر استفاده شده در وب سایت اشاره کرد. سرعت میانگین لود یک وب سایت باید عددی بین 4 الی 9 ثانیه باشد ، درست است که میانگین سرعت اینترنت در ایران حدود 512 کیلوبایت در ثانیه است ولی وب سایت شما نباید بیشتر از 9 ثانیه لود شود ، زیرا کاربران به سراغ وب سایت دیگری خواهند رفت.
  4. بهینه سازی برای موتور جستجوگر : برای بهینه سازی و یا سئو وب سایت به تمامی عوامل بالا نیاز دارید ، سئو وب سایت کاری زمانبر و بسیار سنگین است زیرا موارد بسیار زیادی از جمله موارد بالا در این کار سهیم هستند ، بهینه سازی برای موتور جستجوگر نیاز به دانش و تجربه زیادی دارد و شما میبایست این کار را به یک تیم سئو حرفه ای واگذار کنید.