بهینه سازی وب سایت سئو

صفحه اول گوگل را از دست ندهید

بهینه سازی سایت ( سئو ) چیست ؟

بهینه سازی سایت یا همان سئو به زبان انگلیسی Seo : search engine optimization به معنی بهینه سازی برای موتور جستجوگر است ، زمانی که شما کلمه ای را در گوگل جستجو میکنید ، گوگل بر اساس قوانین خود 10 نتیجه ی اولیه به شما نمایش میدهد ، در صورتی که شاید برای کلمه ی جستجو شده از سمت شما بیش از 1.000.000 نتیجه وجود داشته باشد ، گوگل بر اساس الگوریتم های مشخص شده فقط 10 نتیجه را در صفحه ی اول خود به نمایش میگذارد که برای جایگیری در این 10 نتیجه وب سایت شما باید بهینه سازی شود .

بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر نیازمند فعالیت زیاد ، رعایت قوانین و تکنیک های فراوانی است ، برخی از این قوانین و تکنینک ها را با هم مرور میکنیم :

 1. سرعت وب سایت شما باید مناسب باشد

 2. طراحی وب سایت شما باید کاربر پسند باشد

 3. وب سایت شما باید ریسپانسیو (انطباق پذیر) باشد

 4. تگ های به کار رفته در کد های وب سایت شما باید بهینه شده باشد

 5. مطالب وب سایت شما باید مرتبط با کلمه ی کلیدی انتخاب شده باشد

 6. تصاویر به کار رفته در وب سایت شما باید بهینه شده و از توضیحات مناسب برخوردار باشد

 7. وب سایت شما باید به شبکه های اجتماعی متصل باشد

 8. محتوای وب سایت باید به صورت روزانه یا هفتگی در پریود زمانی های خاص به روز رسانی شود

 9. تیتر صفحات و زیر صفحات شما و همچنین آدرس ها باید بهینه شده باشد

 10. سرعت سرور شما و جای سرور شما بسیار مهم است

 11. قدمت دامنه و زمانی که وب سایت فعال است نیز نقش بسیار مهمی دارد

 12. کلمات کلیدی انتخاب شده باید مناسب وب سایت شما باشد

 13. و بسیاری موارد دیگر

 

گوگل کدام وب سایت ها را در نتایج اولیه خود نمایش میدهد ؟

پاسخ : طبق آخرین مقالات و اخبار منتشر شده از سمت گوگل وب سایتی که اطلاعات به روز تر ، سرعت بالاتر در نمایش اطلاعات ، تصاویر با کیفیت ، کپی نبودن محتوا و تصاویر ، استفاده از تکنیک های معتبر را ضمیمه کار خود کرده باشد در صفحه اول نمایش میدهد . گوگل میگوید وب سایتی در صفحه اول نمایش داده میشود که به سرعت و سهولت مخاطب من را به منظور جستجو شده اش برساند.

اگر همه ی وب سایت ها روی یک کلمه خاص بهینه سازی شده باشند چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

پاسخ : در این صورت فقط وب سایت هایی نمایش داده میشوند که اصول بیشتری را رعایت کرده و از آخرین قوانین گوگل پیروی کرده اند ، برای مثال ممکن است شما روی کلمه کلیدی هتل کار میکنید ، خوب این کلمه از ترافیک بسیار بالایی برخوردار است و وب سایت های زیادی روی این کلمه در حال بهینه سازی هستند ، وب سایتی برنده است که بیشترین قوانین را رعایت کرده باشد و تیم متخصص سئو روی وب سایت فعالیت کرده باشند.

بهترین راه برای شناخت یک تیم موفق در امر سئو چیست ؟

پاسخ : بهترین راه برای این کار مشاهده نمونه کارهای آن تیم است ، تیم بهینه سازی وب سایت باید نمونه کارهای مناسب و هم ردیف ترافیک کلمات کلیدی شما داشته باشد .

بهینه سازی داخلی (in site seo) و بهینه سازی خارجی (out site seo) چیست ؟

پاسخ : بهینه سازی داخلی وب سایت منظور همان بهینه سازی کد های وب سایت ، همچنین بهینه سازی محتوای وب سایت است ، سئو کد های وب سایت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا اگر درست انجام شود شما به طور خودکار از سمت گوگل وب سایت معتبر و مناسبی دارید و بدون صرف هزینه و زمان زیاد روی بسیاری از کلمات کلیدی انتخاب شده در نتایج بالای گوگل قرار خواهید گرفت.

بهینه سازی خارجی وب سایت در مورد شبکه های اجتماعی ، لینک های ورودی ، لینک های خروجی و بازدید از کلمات کلیدی بحث میکند و باید روی این موارد بهینه سازی صورت پذیرد.

جمع بندی کلی : برای داشتن وب سایت بهینه و نمایش داده شدن در نتایج اولیه گوگل وب سایت شما باید هر 2 روش بهینه سازی را تجربه کرده باشد و بهینه سازی شده باشد . بهینه سازی وب سایت به چند خصوصیت مهم بستگی دارد :

 1. صبر و حوصله ی زیاد

 2. استفاده از کد های بهینه

 3. استفاده از تکنیک های به روز

 4. استفاده از آخرین قوانین گوگل

 5. استفاده از تیم مناسب بهینه سازی وب سایت

 6. استفاده از بک لینک های قوی

 7. استفاده از محتوای مناسب

service-page-image
گزارش سئو