قیمت طراحی سایت و طراح وب سایت به شرایط و امکانات زیادی بستگی دارد ، احتمالا اگر به دنبال یک طراح وب سایت باشید و بخواهید سایت طراحی کنید با قیمت های متفاوتی مواجه شده اید ، از 150.000 تومان طراحی سایت انجام میپذیرد و نهایتی ندارد ، ممکن است شما بخواهید یک وب سایت شرکتی داشته باشید ، قیمت هایی که به شما داده میشود از 500.000 تومان شروع میشود و ممکن است تا 45.000.000 تومان متغیر باشد ، ولی دلیل این قیمت ها چیست ؟

معیار قیمت گذاری برای طراحی وب سایت شامل موارد زیر است :

 1. طراحی قالب سایت شما : استفاده از قالب های آماده باعث کاهش هزینه طراحی میشود ، منظور از قالب آماده این نیست که طراح وب سایت شما هیچ کاری قرار نیست انجام دهد ، خیر ، پایه قالب آماده است و برای این که تبدیل به یک قالب اختصاصی برای شما شود نیاز به طراحی ، استفاده از رنگ ها ، تغییر کد ها و جایگاه های کدهای مختلف دارد ، در صورتی که از قالب آماده استفاده نشود طراح وب سایت می بایست قالب را از ابتدا طراحی نماید ، این به این معنی است که هزینه کار بالا خواهد رفت زیرا از 0 تا 100 قالب برای شما طراحی میشود .
 2. محتوای وب سایت : محتوای وب سایت شما و حجم آن و مدل تحویل آن به طراح وب سایت نیز بر هزینه طراحی تاثیر گذار است ، حجم محتوا باعث خواهد شد تا نیاز به فضای بیشتری برای طراحی وب سایت باشد ، با بالاتر رفتن حجم هاست شما قیمت آن نیز بالا خواهد رفت ، نحوه تحویل اطلاعات شما نیز بسیار مهم است ، اگر برای مثال شما گالری تصاویر دارید اگر تصاویر را به صورت دیجیتال به طراح بدهید سرعت عمل آن بالاتر خواهد رفت ، در صورتی که تصاویر چاپ شده یا متون تایپ نشده به طراح تحویل دهید باعث خواهد شد هم در هزینه و هم در زمان تاثیرگذار باشید .
 3. زمان طراحی سایت : زمانی که به طراح وب سایت میدهید برای طراحی وب سایت بسیار مهم است ، برای مثال اگر شما یک وب سایت فروشگاهی میخواهید راه اندازی کنید و زمان کافی ندارید ، این زمان ناکافی باعث خواهد شد تا طراح قیمت طراحی را بالاببرد زیرا مجبور است یا از زمان دیگران بزند و کار شما را انجام دهد و یا زمان کاری خود را افزایش دهد .
 4. تجربه طراح وب سایت : تجربه های طراح وب سایت بسیار مهم است ، برای مثال اگر شما میخواهید یک وب سایت پزشکی طراحی کنید و طراح وب سایت شما در نمونه کارهای خود چندید وب سایت پزشکی دارد این باعث خواهد شد تا هم سرعت طراحی بالاتر برود هم از تجربیات آن استفاده نمایید ، طراح وب سایت شما اگر تجربه طراحی وب سایت شما را داشته باشد میتواند در هزینه تاثیرگذار باشد.
 5. انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران : انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران لیستی را در اختیار اعضاء گذاشته است که بر اساس آن قیمت ها را تعیین کند. در این لیست آمده است که :
  1. طراحی رابط گرافیکی کاربر وب سایت پویا شامل ایده پردازی، طراحی صفحه ی اصلی و صفحات داخلی، طراحی ساختار کلی ریال75.000.000 قیمت پایه
  2. طراحی رابط گرافیکی کاربر وب سایت ثابت شامل ایده پردازی، طراحی صفحه ی اصلی و صفحات داخلی، طراحی ساختار کلی ریال 50.000.000 قیمت پایهسایت های استاتیک (ثابت) یک بار طراحی می شوند و اطلاعات مورد نیاز در داخل آن ها قرار می گیرد و پس از آن برای تغییر در آن ها نیاز به طراحی مجدد و یا ویرایش صفحات می باشد. برای طراحی مجدد یا بازسازی ساختار اصلی و یا تغییر در طراحی، 03% قیمت پایه محاسبه می شود. بهینه سازی و طراحی واکنش گرا وب سایت برای هر الگو ریال25.000.000 قیمت پایه
  3. سازگار کردن طرح ها با تمام دستگاه های جدید و مختلف بر اساس رعایت اصول و  واکنش گرا در جهت بهبود ارایه ی مناسب محتوا به کاربر، طراحی ِاستانداردهای طراحی وب سایت واکنش گرا برای واکنش سایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند تبلت، موبایل، لپ تاپ، تلویزیون های هوشمند و هم چنین تغییر رزولوشن ها مورد استفاده قرار می گیرد.   ریال95.000.000
  4. طراحی واسط گرافیکی کاربر در اپلیکیشن قیمت پایه شامل: ایده پردازی، طراحی ساختار و طراحی گرافیکی و هماهنگ سازی هزینه  ی خدماتی از قبیل عکاسی، تصویرسازی های خاص، نویسندگی، طراحی نشانه یا نشانه نوشته جداگانه محاسبه می شود. ریال9.500.000
  5. طراحی نشانه یا آیکون تصویری برای اپلیکیشن قیمت پایه طراحی نمونه ی لاتین برای نشانه یا آیکون فارسی، مجزا محاسبه می شود. طراحی واسط گرافیکی کاربر در نرم افزار  شامل ایده پردازی، دسترس پذیری، تجربه ی کاربری، طراحی ساختار و طراحی گرافیکی ریال 120.000.000 قیمت پایهمجموعه ای از نشانه های گرافیکی نمایش داده شده بر روی یک نرم افزار، برای راهنمایی و کاربری بهتر به کار گرفته می شود. طراحی واسط گرافیکی کاربر در نرم افزار شامل نشان ها، پس زمینه ها، منوها و روش چیدمان و نشان دادن محتوای نرم افزار، و چگونگی ایجاد کلیدهایی برای جهت یابی کاربران است.

حال با توجه به موارد بالا و موارد دیگری که به آن ها اشاره نشد ، میتوانید دلیل این همه اختلاف قیمت را بدانید ، البته به مورد خاصی اشاره نکردیم که این مورد چیزی نیست جز توانایی طراح ، توانایی پیاده سازی ، توانایی برنامه نویسی و از همه مهمتر درخواست های شما برای پیاده سازی وب سایت.

منبع : طراحی سایت آرتیمان